Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/home/karols/domains/zarabiaj-internetowo.pl:/tmp:/var/tmp:/home/karols/.tmp:/home/karols/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/karols/domains/zarabiaj-internetowo.pl/public_html/wp-includes/blocks.php on line 532
12 porad, które ułatwią Ci pracę na Brandle - Zarabiaj-internetowo.pl
Strona główna Marketing szeptany 12 porad, które ułatwią Ci pracę na Brandle

12 porad, które ułatwią Ci pracę na Brandle

8

Jak ułatwić sobie pracę agenta Brandle?

Po prawie dwóch miesiącach testowania Brandle postanowiłem podzielić się wszystkimi swoimi sposobami na to, jak przyspieszyć i ułatwić sobie pracę. Część z moich porad została zaczerpnięta z oficjalnego poradnika agenta. Większość wskazówek jest jednak opracowana przeze mnie. Poradnik jest przeznaczony dla osób, które są już obeznane z systemem Brandle i umieją z niego korzystać :).

12 porad, które ułatwią Ci pracę na Brandle

 1. Załóż oddzielne konto pocztowe do zakładania profili na forach – na pewno posiadasz kilka aktywnych profili na forach, ale z pewnością przy większości wpisów na forach będzie trzeba utworzyć nowy profil. Posiadanie jednej skrzynki pocztowej do całej pracy z Brandle znacznie przyspieszy zakładanie nowych kont.
 2. Używaj hasła według jednego klucza – od samego początku realizowania kampanii na forach używałem jednego hasła do wszystkich profili na forach, żeby nie tracić czasu na szukanie hasła na poczcie lub w jakimś pliku. Jak wiadomo, nie jest to jednak zbyt bezpieczne. Dlatego też, polecam używać haseł według takiego samego schematu, czyli np nazwa portalu/forum + nasz nick + x. Gdzie x będzie takie samo dla wszystkich for. Czyli na przykład : nasze x to 997 dla forum www.forumowisko.pl, nicku „Ania15” hasłem będzie forumowiskoAnia15997. Dzięki temu nie będziemy musieli zapisywać nigdzie haseł, a loginy do naszych kont na forach przechowywane są przecież w systemie Brandle.
 3. Zacznij zakładać profile na forach jeszcze zanim dostaniesz pierwsze zlecenia – W większości przypadków, zaraz po zarejestrowaniu się w Brandle musimy troszkę poczekać, zanim pojawią się pierwsze kampanie. To idealny czas, żeby założyć profile na forach. Lista forów jest bardzo obszerna, więc nie damy rady założyć profili na wszystkich forach. Zacznijmy więc od tych, które są związane z naszą preferowaną tematyką. Polecam także zacząć od największych for, ponieważ tam łatwiej będzie znaleźć odpowiedni temat do zareklamowania produktu lub usługi zgodnie z kampanią, którą dostaniemy. Skąd mamy wiedzieć, które fora są największe ? Z reguły te, które mają duży PR (PageRank) – większy niż 2-3. Dzięki założonym wcześniej profilom zyskujemy zarówno czas, bo gdy dostaniemy zlecenie możemy od razu przejść do pisania na forum, ale także nasze późniejsze wpisy zyskają na wiarygodności.
 4. Korzystaj z oznaczeń dla forów – założyciele wpadli na świetny pomysł z kolorowymi oznaczeniami dla for. Ja używam tych oznaczeń to określenia, jak surowa jest moderacja na forum. Niestety, czasami nawet jeśli polecamy jakiś produkt udzielając rzetelnej pomocy innym użytkownikom, administracja usuwa takie posty. Ja używam 3 oznaczeń : zielony – forum, na którym można spokojnie wstawić link; czerwony – forum gdzie wszelkie linki są od razu usuwane;pomarańczowy – forum, gdzie zbyt nachalna reklama będzie usuwana. Dzięki temu, z niektórych forów już prawie nie korzystam, bo szkoda na to czasu :).
 5. Korzystaj z notatek dla forów – zanim zacząłem używać takich samych haseł dla for, używałem notatek jako miejsca na przechowywanie swoich haseł, było to w miarę dobre rozwiązanie. Jeżeli nie chcesz używać takich samych haseł lub haseł według tego samego klucza, możesz używać notatek właśnie do przechowywania haseł. Dodatkowo, jest do doskonałe miejsce na wszelkie wskazówki, co do tego jak pisać na danym forum. Ja umieszczam tutaj informacje takie jak : jak długo trzeba być na forum zarejestrowanym aby móc umieścić linka, czy administracja usuwa linki z podpisów pod postami.
 6. Poświęć chwilę na upiększenie swojego profilu na forum – im „ładniej” będzie wyglądał profil na forum ,tym lepiej dla nas. Mamy mniejsze szanse, że administracja forum usunie nasz wpis oraz zyskujemy na wiarygodności. Co rozumiem przez upiększenie? Przede wszystkim, warto postarać się o jakiś avatar (obrazek pod naszym nickiem), taki profil wygląda znacznie naturalniej. Oczywiście możemy przygotować sobie wcześniej jeden obrazek i używać go na wielu forach. Najlepszym rozwiązaniem będzie obrazek około 100 na 100 pikseli. Gdzie znaleźć takie avatary? Najprościej i najszybciej będzie skorzystać ze strony z darmowymi zdjęciami : SXC. Druga rzecz, którą warto zrobić, to ustawić jakiś podpis, który będzie widoczny pod każdym naszym wpisem na forum. Tutaj także nie musimy się przemęczać i możemy skorzystać na przykład z gotowych łacińskich cytatów. One zawsze wyglądają mądrze, prawda :)? Przykładowo, nasz podpis może wyglądać tak : Quidquid latine dictum sit, altum videtur. Podpis taki możemy ustawić na prawie każdym forum. Zazwyczaj opcję taką mamy w ustawieniach naszego profilu : „Edytuj podpis” lub „Edytuj sygnaturę”. Te dwie rzeczy dają nam już sporo punktów do wiarygodności, ponieważ wielu spamerom nie chce się zrobić nawet tego :).
 7. Napisz kilka postów, zanim coś zareklamujesz – im większa liczba postów napisanych na danym forum, tym poważniej będziemy traktowani. Wiadomo, że nikomu nie będzie chciało się pisać setek wpisów, ale 20-30 wpisów jest do zrobienia w bardzo krótkim czasie. Jak tego dokonać? Tutaj idealnie nadają się do tego działy typu: Hyde Park, Pogaduszki, Poza tematem, Luźne gadki, Off-topic itp. Jest tam wiele ciekawych tematów, w których możemy się szybko wypowiedzieć i nie będzie to od nas wymagać żadnej wiedzy. Jakie to tematy?
  • Przywitania na forum (Warto przywitać się z użytkownikami forum, ale możemy także powitać innych użytkowników 🙂 )
  • Czego aktualnie słuchacie
  • Co jedliście dziś na śniadanie
  • Co teraz robicie
  • Gdzie jedziecie na wakacje
  • Co kupić mężowi/bratu/chłopakowi/kochankowi na urodziny?
  • Ulubione potrawy
 8. Pisz także na forach, których nie ma w zestawieniu „Miejsca” – fora, które są dostępne dla nas z panelu agenta Brandle są cenną wskazówką, ale nie musimy pisać tylko na nich. Jest w internecie jeszcze wiele for, które w zestawieniu nie zostały ujęte. Na nich również możemy spokojnie pisać.
 9. Szukaj szybko odpowiednich tematów, gdzie możesz zareklamować produkt – przeszukiwanie każdego forum po kolei pod kątem interesujących nas tematów może być dosyć żmudne. Dużo łatwiej będzie skorzystać z wyszukiwarki Google, która pomoże nam znaleźć odpowiednie wątki na forach, gdzie będziemy mogli dodać wpis. Zrobić to możemy na dwa sposoby. Powiedzmy, że mamy kampanię reklamującą kąpielówki. Pierwszy ze sposobów na szukanie tematów jest następujący : wpisujemy w Google kąpielówki, a następnie po lewej stronie pod napisem Wyszukiwarka odnajdujemy przycisk Dyskusje. Jako wyniki będą prezentowane wtedy tylko fora internetowe oraz grupy dyskusyjne, zawierające określone hasło. Ja korzystam z nieco innego sposobu, mianowicie w wyszukiwarce wpisuję inurl:forum kąpielówki. Wyniki będą bardzo podobne, lecz pozbawione grup dyskusyjnych, które jakoś nie przypadły mi do gustu i nie korzystam z nich do realizowania kampanii. Zapytanie to nakazuje wyświetlić wyszukiwarce tylko wyniki, które w adresie URL strony będą miały zawarte słowo forum. Myślę, że 99% forów ma słowo forum w adresie, dlatego ta metoda jest całkiem zadowalająca.
 10. Nie masz pomysłu, gdzie napisać? Napisz tam, gdzie pisali pozostali agenci – to moja metoda na zdobycie wpisów reklamowych, jeżeli nie mogę już znaleźć więcej for, gdzie mógłbym zostawić linka. Jeżeli celem naszej kampanii było użycie we wpisie nazwy marki, odnalezienie wpisów innych agentów w takiej samej kampanii będzie bardzo proste. Wystarczy użyć podobnego jak w poprzednim punkcie zapytania w wyszukiwarce Google, dopisując tyko nazwę marki, która ma się pojawiać we wpisach. Dla przykładu : realizujemy kampanię promocyjną baterii marki SuperPałer, żeby odnaleźć wpisy innych agentów wystarczy wpisać w wyszukiwarce inurl:forum baterie superpałer. Oczywiście, oprócz postów będących elementami kampanii, znajdziemy w ten sposób także naturalne wpisy. W obu przypadkach możemy się dołączyć do tematu opisując swoje doświadczenia z danym produktem : „Ja też używam tych baterii, są naprawdę super.”
 11. Postaw pytanie i sam sobie na nie odpowiedz – jeżeli na forum nie powstał jakiś temat związany z prowadzoną kampanią, warto taki utworzyć. Na niektórych forach dobrze będzie utworzyć dwa profile, wtedy za pomocą jednego utworzymy dany temat np. „Jakie biuro podróży polecacie?”, a za pomocą drugiego odpisać „Ja w tym roku byłem z biurem podróży SuperTravel i jestem zadowolony. Wszystko było doskonale zorganizowane…”
 12. Zaoferuj kampanie pozycjonujące – jeżeli nie czujesz się jeszcze pewnie w marketingu szeptanym, polecaniu produktów i usług, może lepiej sprawdzisz się w kampaniach pozycjonujących? Kampanie takie mają na celu jedynie pozyskanie linka.Co więcej, link ten nie musi być wcale umieszczony w treści wpisu, a w stopce(podpisie, sygnaturze), którą możemy ustawić sobie w profilu. Pamiętać należy, że stopka jest taka sama przy wszystkich naszych wpisach. Przy tego typu kampaniach odpada nam wtedy czas potrzeby na poszukiwanie odpowiedniego wątku do dodania wpisu. Warto umieścić informację w swoim profilu agenta Brandle, że po niższej cenie będziemy mogli wykonywać kampanie pozycjonujące. Trzeba koniecznie pamiętać, by do tego celu korzystać jedynie z for, które mają możliwość pozyskiwania linków pozycjonujących! Sprawdzić to możemy w spisie forów Brandle.

Mam nadzieję, że wymienione wyżej porady sprawią, że realizowanie kampanii w Brandle będzie dla was łatwiejsze i szybsze 🙂

8 KOMENTARZE

 1. Witam. jestem agentem od niedawna – juz zakończyłam mi się pierwsza kampania. powiem szczerze że troszkę mnie zniechęciło coś. 170 postów napisanych a po weryfikacji brandle zostało 90:( jak tego uniknąć? może tu coś poradzisz?

  • @iza jeśli liczba postów zmniejsza się to może oznaczać, że twoje posty znikają z internetu (są usuwane przez administratorów). Być może naruszają zasady miejsc, na których piszesz. W brandle znajdziesz poradnik z pomysłami jak wykonywać pracę agenta w sposób etyczny i szczery.

 2. Fora nieaktualne, agencje często nie płacą. Trzeba się prosić o swoje wynagrodzenie. Wiele nie chce podpisywać umów więc praca jest na czarno.

 3. Najgorszym jest w Brandle to, że Agencje nie płacą. Brandle ma zysk, a agentów po prostu się olewa. Zmarnowany czas na pisanie, nerwy i wieczne upominanie się o wynagrodzenie. Agencje milczą, Brandle nic nie obchodzi oszukany agent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.