Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/home/karols/domains/zarabiaj-internetowo.pl:/tmp:/var/tmp:/home/karols/.tmp:/home/karols/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/karols/domains/zarabiaj-internetowo.pl/public_html/wp-includes/blocks.php on line 532
Handel domenami - zarabianie dla szybkich i przewidujących - Zarabiaj-internetowo.pl
Strona główna Domeny Handel domenami – zarabianie dla szybkich i przewidujących

Handel domenami – zarabianie dla szybkich i przewidujących

4

W Polsce mamy zarejestrowanych około 2 416 320 domen internetowych. W kraju, w którym mieszka prawie 40 milionów ludzi, oznaczało by to, że prawie co 16 osoba miałaby swoją domenę internetową. Ilu z waszych znajomych posiada swoje strony internetowe? Zapewne niewielu. Są oczywiście firmy, które używają kilku domen internetowych, jednakże i tak znaczna część domen jest zarejestrowanych, ale nie używanych. Oznacza to, że duża część domen jest przeznaczona na sprzedaż.

Od razu należy zaznaczyć, że zarabianie na domenach internetowych to biznes dla osób kreatywnych, sprytnych i przewidujących. Całą tajemnicą tego sposobu na zarabianie przez Internet jest zakup takich domen, które komuś mogą być potrzebne w przyszłości(im bliższej tym lepiej dla nas).

Z pewnością niewątpliwą zaletą takiego biznesu jest to, że nie będziemy potrzebować dużych pieniędzy na wejściu. Obecne ceny domen kształtują się następująco(na podstawie cennika OVH – jednego z rejestratorów domen):

 • .pl – 9,89 PLN
 • .com.pl – 6,89 PLN
 • .eu – 23,99 PLN

Istnieją jeszcze tańsze, jednak domeny typu .net lub .biz nie są zbyt chętnie używane przez osoby prowadzące komercyjną działalność.

Jednorazowa opłata, którą zapłacimy za zarejestrowanie domeny może nie być jedynym kosztem jaki poniesiemy. Po roku posiadania danej domeny, musimy bowiem opłacić jej przedłużenie. Tutaj ceny nie są już tak atrakcyjne:

 • przedłużenie domeny .pl – 40,65 PLN
 • przedłużenie domeny .com.pl – 34,99 PLN
 • przedłużenie domeny .eu – 27,99 PLN

Możemy oczywiście liczyć na to, że przez rok uda się nam sprzedać domenę, wtedy będziemy na tym jak najbardziej na plusie.

Jak kształtują się ceny atrakcyjnych domen? Żeby się o tym przekonać, warto śledzić comiesięczne zestawienia portalu Mambiznes.pl, który publikuje takie rankingi każdego miesiąca. W ostatnim miesiącu najdroższymi sprzedanymi domenami były :

 • www.ekogroszek.pl – 14 500 PLN
 • www.naturella.pl – 12 500 PLN
 • www.inneov.pl 10 345 PLN

Na podstawie artykułu : http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/4148

Jak widać ceny domen brzmią bardzo zachęcająco. Nie mamy jednak co marzyć, że uda się nam na samym początku wejść w posiadanie tego rodzaju domen. Ludzie, którzy zarabiają w ten sposób od lat, posiadają kilkaset i więcej domen internetowych, które traktują jako inwestycje. Najważniejszą umiejętnością, którą powinna się kierować osoba handlująca domenami jest moim zdaniem przewidywanie.

Jeżeli chcemy potraktować zakup domen jako inwestycje, możemy pomyśleć nad następującymi sposobami kupowania domen:

 • domeny z nazwami produktów, które prawdopodobnie kiedyś wyjdą na rynek np. iPhone7 (domena www.iphone7.pl jest już wystawiona na sprzedaż za 2500PLN – http://www.aftermarket.pl/domena/iphone7.pl?nostat=1)
 • domeny z nazwami nieistniejących produktów, ale zgodne z „trendami” nazewnictwa, np. kiedyś popularne było nazywanie firm i produktów z „x” w nazwie : Budex, Budotex, Malinex, Siatex. Obecnie można zaobserwować modę na „eo” : Oponeo, Ceneo, Opineo itp.

Sposobów i strategii jest jeszcze na pewno całe mnóstwo, wszystko zależy od kreatywności 🙂

4 KOMENTARZE

 1. Rynek domen jest podobny do rynku zarabiania na YouTube. Jak się komuś poszczęści, to ma szansę na zarobek. Widać po statystykach, że chętnych na zarobek jest mnóstwo. Czy większe prawdopodobieństwo nie było by wygrać w multilotka, zamiast kupować domenę, która być może się drogo sprzeda ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.