Od jakiegoś czasu korzystam z serwisu Brandle, do pozyskiwania zleceń na pisanie postów na forach. Przyznam, że po 2 miesiącach pracy jestem bardzo zadowolony z tego narzędzia, dlatego postanowiłem je opisać na swoim blogu.

Czym jest Brandle?

Jak piszą autorzy serwisu, jest to kompletne narzędzie dla agencji PR, interaktywnych oraz agencji/firm zajmujących się SEO. Brandle składa się z 3 modułów :

  • Buzz manager – to własnie część odpowiedzialna za marketing szeptany na forach, którą chce opisać w tym wpisie
  • Press monitor – dzięki tej funkcjonalności będziemy mogli śledzić, czy w Internecie pojawiają się nasze informacje prasowe
  • Brand watch – jest to moduł służący do monitorowania reputacji danej marki w Internecie

Jak wygląda zarabianie na Brandle ?

Model pracy przez platformę Brandle jest bardzo prosty. Po zarejestrowaniu do systemu musimy przygotować swój profil, w którym opiszemy nasze doświadczenie w pisaniu, marketingu itp. (jeżeli takowe posiadamy). Od tej pory występujemy w bazie agentów. Jeżeli agencja reklamowa zdecyduje się na współpracę z nami, przesyła nam zaproszenie do współpracy. W zaproszeniu takim znajdziemy od razu stawkę, za jaką mielibyśmy pracować dla danej agencji (wyrażoną w cenie za jeden post napisany na forum internetowym). Jeżeli zaakceptujemy stawkę, od tej pory agencja może dawać nam zlecenia. Zazwyczaj, krótko po zaakceptowaniu współpracy dostaniemy pierwszą kampanię.

Czym jest kampania ?

Kampania to po prostu zlecenie, jakie dostaniemy od agencji. W opisie kampanii znajdziemy wszystkie potrzebne informacje, czyli :

  • ile postów powinniśmy napisać w ramach kampanii
  • do kiedy musimy to zrobić
  • w jaki sposób powinniśmy pisać (czy polecać konkretny produkt, czy tylko markę, a może opisywać swoje przemyślenia na temat produktu)

Zostań agentem Brandle – zarabiaj na pisaniu postów na forach

Brandle jest więc przeznaczony dla dwóch grup : agencji oraz agentów. Główny cel to po prostu pośredniczenie między agencjami oraz agentami. Żeby zacząć zarabiać na Brandle, wystarczy więc założyć konto i poczekać na pierwsze zlecenia. Oczywiście, zanim dostaniemy pierwsze zlecenia, musimy jeszcze odpowiednio się zareklamować. Sama rejestracja w serwisie jest bardzo prosta, dlatego też nie będę jej tutaj opisywał.

Założyłem konto agenta na Brandle, co dalej

Zanim zaczną do nas napływać pierwsze propozycje współpracy, musimy rozwiązać prosty test, dzięki któremu administracja Brandle wstępnie nas oceni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.